HS WROC�AW

O nas

wizytowka3_03

HS Wrocław Sp. z o.o. jest częścią korporacji UTC Aerospace Systems zlokalizowanej w Windsor Locks, Connecticut, USA. i wchodzącej w skład United Technologies Corporation. Zakład prowadzi działalność w obszarze projektowania i produkcji wyrobów oraz podzespołów dla przemysłu lotniczego.

więcej

4.5.1 PO IG

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 30/03/2012 r. Zarząd HS Wrocław Sp. z o.o. podpisał umowę o dofinansowanie projektu inwestycyjnego pod nazwą „Budowa innowacyjnego zakładu produkcji znacząco ulepszonych podzespołów dla przemysłu lotniczego” w ramach poddziałania 4.5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Głównym celem projektu jest utworzenie nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie zakładu produkcji komponentów lotniczych. W wyniku realizacji projektu utworzonych zostanie 307 nowych miejsc pracy. Będą to stanowiska głównie produkcyjne i inżynierskie oraz stanowiska związane z prowadzeniem prac B+R, gdyż jednym z efektów realizacji projektu będzie utworzenie wewnętrznego działu B+R.

Projekt jest częścią globalnej strategii Hamilton Sundstrand opartej o powoływanie jednostek zajmujących się wytwarzaniem części do produktów lotniczych. Tym samym Spółka będzie inwestowała w nowe, zaawansowane technologie, aby oferować znacząco ulepszone produkty, które zostaną zaprojektowane z wykorzystaniem praw własności przemysłowej korporacji. Co więcej, projekt jest częścią strategii rozwoju własnej działalności badawczej w zakresie produktów lotniczych wdrażanej przez HSC. Dział B+R ma za zadanie przeprowadzać kompleksowe i wysoko wyspecjalizowane prace badawczo-rozwojowe w zakresie podzespołów dla branży lotniczej.

Projekt umożliwi HSW stworzenie w Europie jednostki produkcyjnej o dużym znaczeniu, która wzmocni obecność korporacji HSC w tym regionie. Innowacyjne know-how oraz wiedza HSC wraz z wysoko wykwalifikowaną i profesjonalną kadrą gwarantują, że produkty Spółki będą wytwarzane dużo wydajniej. Należy podkreślić, że inwestycja umożliwi zbudowanie najsilniejszej bazy know-how w zakresie produkcji podzespołów dla branży lotniczej w Europie. W odniesieniu do części poddawanych umiarkowanej i złożonej obróbce, montażowi i testom, będzie można mówić o utworzeniu bazy know-how unikalnej na poziomie światowym.

Szczegóły projektu zaprezentowano na tablicy informacyjnej będącej jednym z elementów promujących udział środków finansowych Unii Europejskiej w przedmiotowej inwestycji, której wkład wynosi 30 procent kosztów kwalifikowanych. 

Informacji na temat realizowanego Projektu w ramach poddziałania 4.5.1 PO IG udziela:

Łukasz Sendek

Koordynator ds. Projektów

E-mail:

lukasz.sendek@utas.utc.com

Telefon;

+48 71 71 48 021

Fax:

+48 71 71 48 014

 

1_02 2_01
3 4
Zobacz pełną listę zapytań ofertowych