HS WROC�AW

O nas

wizytowka3_03

HS Wrocław Sp. z o.o. jest częścią korporacji UTC Aerospace Systems zlokalizowanej w Windsor Locks, Connecticut, USA. i wchodzącej w skład United Technologies Corporation. Zakład prowadzi działalność w obszarze projektowania i produkcji wyrobów oraz podzespołów dla przemysłu lotniczego.

więcej

1.4 PO IG

Projekt ma na celu znaczące ulepszenie oferty rynkowej w zakresie zaworów mechanicznych i elektromechanicznych wykorzystywanych w przemyśle lotniczym poprzez opracowanie nowych rozwiązań w zakresie innowacji produktowej i procesowej. Prace B+R prowadzone są w ramach jednostopniowych serwozaworów (medium roboczym jest paliwo lotnicze lub powietrze), dwustopniowych serwozaworów płynowych (medium roboczym jest paliwo lotnicze lub olej hydrauliczny), zaworów jednokierunkowych (medium roboczym jest powietrze) oraz zaworów bezpieczeństwa (medium roboczym jest paliwo lotnicze lub olej hydrauliczny).

Spodziewanym efektem wykonania projektu będą niekomercyjne prototypy zaworów mechanicznych i elektromechanicznych, które będą podstawą opracowania rodzin zaworów lotniczych stosowanych w systemach paliwowych, powietrznych i hydraulicznych, które następnie wdrożone zostaną do produkcji seryjnej. Realizowany projekt umożliwi HSW wprowadzenie na rynek oferty udoskonalonych zaworów jednokierunkowych, zaworów bezpieczeństwa oraz jednostopniowych i dwustopniowych serwozaworów, które będą się charakteryzowały przede wszystkim mniejszą wrażliwością na zanieczyszczenie cieczy roboczej, mniejszą wagą, większą niezawodnością oraz wydłużoną żywotnością. Powyższe pozwoli na budowę w Polsce najsilniejszej i najnowocześniejszej bazy know-how w zakresie produkcji komponentów do podzespołów dla branży lotniczej.

Wartym uwagi jest również fakt, iż w realizację prac B+R zaangażowani zostali zewnętrzni podwykonawcy, tj. Politechnika Poznańska oraz Politechnika Wrocławska, których wiedza oraz doświadczenie zwiększają szansę powodzenia zaplanowanych prac B+R, jak również pozwolą dotrzymać terminowość realizacji projektu.  

Informacji na temat realizowanego Projektu w ramach działania 1.4 PO IG udziela:

Wojciech Strama

Inżynier Projektów

E-mail:

wojciech.strama@utas.utc.com

Telefon;

+48 71 71 48 806

Fax:

+48 71 71 48 014

 

1_02 2_01
3 4
Zobacz pełną listę zapytań ofertowych